اهمیت مصرف محصولات ارگانیک

اهمیت مصرف محصولات ارگانیک

در این مقاله قصد داریم به بررسی اهمیت مصرف محصولات ارگانیک بپردازیم. اگر در تولید و پرورش یک محصول، هیچگونه دخالتی مانند اضافه کردن مواد نگهدارنده و شیمیایی، استفاده از آفت کش ها و کودها انجام نگرفته باشد، آن را یک محصول ارگانیک نامیده و همچنین مصرف محصولات ارگانیک را در سبد غذایی خود حتما داشته باشید. در واقع در استانداردهای ارگانیک، روش های غیرطبیعی و اصلاحات ژنتیکی که بر روی محصولات غیر ارگانیک انجام میگیرد، کاملا حذف شده است.

تاریخچه کشاورزی ارگانیک و سالم

در گذشته های دور، کشاورزی ارگانیک انجام میگرفته اما بعد از جنگ جهانی و کمبود مواد غذایی، انسان ها به صورت حریصانه استفاده از کودهای شیمیایی را آغاز کردند. اما بعد از طی شدن مدت کوتاهی و با مشاهده تاثیرات منفی آنها به طور مستقیم بر روی محیط زیست، خاک، آب های روان و … تقاضا برای استفاده از محصولات طبیعی و ارگانیک، افزایش یافت.

کشاورزی ارگانیک چگونه انجام میگیرد ؟

برای اینکه بتوانیم محصولی سالم و بدون ضرر را تولید کنیم، هیچ راهی بجز کشاورزی ارگانیک یا همان کشاورزی زیستی نخواهیم داشت. باید به گونه ای از اطلاعات سنتی و طبیعی کمک بگیریم تا نیازی به استفاده از کودهای شیمیایی وجود نداشته باشد.

به جای استفاده از فعالیت های مضر، از کودهای کاملا طبیعی مانند کودهای حیوانی، جلبک ها و … استفاده شده است. این امر سبب میشود تا محصولی که به دست مشتری میرسد سلامت بوده و در نهایت بتوانیم انسانهایی سالم در جامعه داشته باشیم.

ویژگی های محصول ارگانیک

  • آنتی اکسیدان بالا: به دلیل حفظ شدن خاصیت محصول و دخیل نبودن منابع انسانی در تولید آنها، مقدار آنتی اکسیدان محصول تولیدی بیشتر است. همین امر سبب میشود تا با استفاده از آنها بتوانید جوانی خود را حفظ کنید.
  • قابل استفاده برای عموم مردم: بعضی از افراد به مواد افزودنی حساسیت دارند. به دلیل نبود هیچگونه مواد افزودنی در محصولات ارگانیک، تمامی افراد میتوانند از مصرف محصولات ارگانیک را در برنامه غذایی خود بگنجانند.

چطور یک محصول ارگانیک را بشناسیم ؟

توجه داشته باشید که محصولات در سه دسته سالم، طبیعی و ارگانیک طبقه بندی خواهند شد. محصولات ارگانیک حتما باید روند بازرسی و نظارت را طی کرده و دارای گواهی ارگانیک باشند.

به هنگام خرید یک محصول، میتوانید برچسب ارگانیک را مشاهده کنید. اما باتوجه به امکان تقلب در چاپ آنها، حتما از فروشگاه های معتبر و دارای گواهینامه ارگانیک، خرید خود را انجام دهید.

admin
نوامبر 2, 2021