زندگی سالم با روغن زیتون ارگانیک

از فشردن میوه زیتون، روغن زیتون ارگانیک سالم پدید می آید که میتوان از آن در موارد پخت و پز، سرخ کردن، سالاد و… همچنین در مصارف آرایشی، دارویی استفاده نمود.

انواع روغن زیتون عبارتند از:

  • تصفیه شده: با استفاده از فرآیندهای شیمیایی این نوع روغن را تولید میکنند. بصورت عمومی بدون بو بوده و برای پدید آوردن آن از حرارت استفاده شده است. از نظر رنگ، روشن تر بوده و از آن برای پخت و پز هم استفاده میکنند.
  • غیر تصفیه شده: در این نوع روغن ها، هیچگونه تغییر ماهیتی در زیتون ها انجام نشده و روغنی خالص، طبیعی با حفظ کیفیت به دست مصرف کننده خواهد رسید.

روغن زیتون ارگانیک چه خواصی برای سلامتی دارد؟

آنتی اکسیدان بالا: با مصرف این روغن میتوان از بروز بیماریهای مختلف پیشگیری کرد. اسیدهای چرب، ویتامینهای E،K از جمله مواد معدنی و مغذی درون این دانه های کوچک بوده که سبب میشوند تا بدن انسان، با التهاب ها جنگیده و سلامتی بدن حفظ شود.

پیشگیری از بروز سکته های مغزی: زمانی که در گردش خون به مغز اختلال پیش آید، سکته مغری رخ خواهد داد. روغن زیتون به دلیل چربی تک اشباعی که دارد، خطر سکته مغزی را بطور قابل توجهی کاهش میدهد.

خاصیت ضدمیکروبی: یکی از باکتری های مضر بدن، میکروب معده که در دراز مدت میتواند باعث زخم معده و در صورت عدم درمان، تبدیل به سرطان معده شود. مصرف این نوع روغن، میتواند تمامی باکتری های معده را در طی دو هفته بین 10 تا 40 درصد کاهش دهد.

روغن زیتون ارگانیک اصل را چگونه میتوان تهیه نمود؟

  • در وهله اول توجه داشته باشید که خرید خود را حتما از مراکز قابل اطمینان انجام دهید.
  • طعم روغن زیتون باید تند، تیز، تلخ و گس گونه باشد.
  • به نوشته های روی شیشه دقت کرده و از دارا بودن نام برند تجاری، پروانه بهداشت کالا، تاریخ برداشت، جدول ارزش غذایی، علامت استاندارد محصول و … اطمینان حاصل نمایید.

بیشتر بخوانید : زندگی سالم و طولانی تر با مصرف محصولات ارگانیک

admin
نوامبر 6, 2021