روغن کنجد ارگانیک، ملکه روغن ها

یکی از مشهورترین و مفیدترین روغن های گیاهی که در دنیا وجود دارد، روغن کنجد ارگانیک بوده که از دانه های کوچک کنجد آن

را تهیه میکنند و به دلیل خواص بینظیری که دارد به ملکه روغن ها معروف است. برای طبخ غذا، استفاده در انواع سالاد

و … میتوان از آن استفاده نمود. روغن کنجد را میتوان در دو نوع دارای بو و بدون بو تهیه کرد.

برخی از خواص روغن کنجد

  • تضمین سلامت پوست و مو: به وسیله مصرف موضعی از این روغن، میتوانید اثرات لک های پوستی، سوختگی ها، منافذ باز پوست و … را کاهش دهید. و همچنین به شفاف سازی پوست خود کمک بسزایی نمایید. به عنوان نوعی محافظ طبیعی عمل میکند که پوست را مقابل اشعه فرابنفش و کلرهای موجود در آب استخرها حفظ کند. ویتامین E موجود در روغن کنجد به رشد مو سرعت بخشیده و سلامت مو را تضمین میکند.
  • آرامش دهنده سیستم عصبی: استفاده منظم از آن، اضطراب و استرس را کاهش داده و باعث میشود تا گردش خون سریع تر انجام گیرد. به طور خاص مصرف آن برای افراد مبتلا به کم خونی و دارای سرگیجه توصیه میشود.
  • تضمین سلامت قلب و عروق: مصرف مداوم آن سبب میشود تا فشارخون کاهش پیدا کند.
  • داشتن خوابی راحت: ماساژ پا از دوران قدیم در ایران رواج داشته و اثرات مثبت آن بر هیچکس پوشیده نیست. این فعالیت نه تنها خستگی های روزانه را از تن دور میکند، بلکه باعث میشود تا خوابی راحت را تجربه نمایید. با استفاده از این روغن میتوانید کف پا را به خوبی ماساژ داده و بعد از مالیدن به کف پا، جوراب بپوشید تا پای شما گرم شود.

راه شناخت روغن کنجد ارگانیک اصل

قابل اطمینان ترین راه برای شناخت آن، مشاهده آنالیزهای آزمایشگاهی میباشد. اما چند نشانه نیز وجود دارد که میتوان موقع خرید به آنها توجه نمود:

  • رنگ روغن کنجد ارگانیک اصل، زرد مایل به طلایی بوده و از نظر طعم، باید بوی ملایم کنجد را به همراه داشته باشد.
  • روغن اصل به هنگام سرد شدن هوا (حدودا 6 درجه) کاملا سفت میشود. البته بیشتر در روغن های فرابکر یا همان فیلتر نشده مشاهده میشود.
  • مقداری از روغن را روی پوست خود ماساژ دهید و سپس با آب گرم بشویید. در این مرحله تنها باید نرمی روغن روی پوست شما باقی مانده باشد.

بیشتر بخوانید : زندگی سالم و طولانی تر با مصرف محصولات ارگانیکزندگی سالم با روغن زیتون ارگانیک

admin
نوامبر 10, 2021