آب انار ارگانیک

یکی از چند میوه پاییزی معروف، میوه بهشتی انار است. آب انار ارگانیک فواید بسیار زیادی را به دنبال دارد. گاهی اوقات بعضی

افراد به دلیل سختی مصرف آن، ترجیح میدهند آب انار را میل کنند. در ادامه به خواص این میوه پاییزی اشاره میکنیم.

خواص مصرف آب انار ارگانیک

پیشگیری از سرطان: مصرف این میوه سبب میشود که تمامی رادیکال های آزاد از بدن حذف و مانع رشد سرطان میشوند.

درمان دیازنتری: خوردن انار باعث ترشح آنزیم های مناسب جهت هضم غذا میشود. با ترکیب عسل و آب انار، تمامی مشکلات مربوط به سوء هاضمه برطرف خواهد شد.

تقویت سیستم ایمنی: خواص ضدمیکروبی و ضدباکتری بسیار بالایی دارد. این امر باعث میشود که با تمامی بیماری ها مبارزه کرده و سیستم ایمنی را افزایش دهد. همچنین میتواند میکروب های موجود در دهان را کاهش دهد.

موثر در درمان کم خونی: با کمبود گلبول های قرمز در خون، بیماری کم خونی پدیدار میشود. این میوه دارای مقادیر بسیار بالایی از آهن است که کمبود گلبول های قرمز را جبران میکند.

هضم غذای بهتر: با خوردن انار، عملکرد معده، قلب و کبد بهتر خواهد شد. عفونت های مربوط به دستگاه ادراری را کاهش داده و سبب بهبود جریان ادرار میشود.

بازسازی دوباره غضروف: انار خاصیت مهارکننده آنزیم آسیب رسان به غضروف را دارد. علائم مربوط به آرتروز و التهاب استخوان ها از بین میرود.

مفید برای زنان باردار: یکی از منابع عالی از مواد معدنی و مفید، میوه بهشتی انار است. به دلیل وجود املاح ضدالتهابی، خون سالم جریان پیدا میکند که این مسئله برای رشد جنین بسیار مفید میباشد. با مصرف منظم انار، خطر زایمان زودرس نیز، پایین می آید.

عسل، مصلح انار

به دلیل طبع سرد انار، بهتر است همراه با مصلحات مصرف شود. عسل مصلح آن بوده که میتواند طبعش را کاملا معتدل نماید. افرادی که به دیابت مبتلا هستند، از ترکیب انار و عسل استفاده نمایند.

admin
نوامبر 23, 2021