کاربردهای روغن آفتابگردان ارگانیک

سرخ کردن، پخت و پز، تهیه انواع سالاد و سس از جمله کاربردهای روغن آفتابگردان ارگانیک هستند. تقریبا در هر خانه ای این

 نوع روغن به وفور یافت میشود و استفاده از آن رواج بسیاری دارد. استخراج آن از دانه های گل آفتابگردان انجام میگیرد.

خواص مصرف روغن آفتابگردان ارگانیک

تضمین سلامت قلب: یکی از کاربردهای روغن آفتابگردان، حفظ تعادل بدن است. به دلیل وجود بیش از 80% چربی تک اشباع، سلامت قلب تضمین میشود. همچنین سطح کلسترول خون تنظیم شده و بدن به تعادل میرسد.

افزایش انرژی: چربی های اشباع بیحالی و خستگی به بار می آورند. اما وجود چربی اشباع نشده، انرژی بدن را افزایش میدهد. روغن های آفتابگردان به تخلیه گلیکوژن از کبد کمک میکنند. گلیکوژن در واقع قندی است که وظیفه بالا بردن انرژی بدن را دارند.

تقویت سیستم ایمنی: آفتابگردان منبع غنی از آنتی اکسیدان میباشد. غشای سلولی را تقویت کرده و از ورود باکتری، ویروس به بدن جلوگیری میکند. این موضوع باعث تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری ها میشود.

موثر برای مو: مصرف آن موهای خشک و وز را کاملا نرم میکند. به دلیل بافت سبک، نوعی نرم کننده نیز میباشد. برای داشتن موهایی نرم و لطیف، هفته ای یکبار آن را بر روی پوست سر خود بمالید. به دلیل وجود اسیدگاما آلفا لینولینک از ریزش مو پیشگیری میکند.

درخشان کننده پوست: منبع غنی از ویتامین A و E میباشد. این دو ویتامین خاصیت آنتی اکسیدانی داشته و به بازسازی سلولهای آسیب دیده کمک بسزایی میکنند. کاملا سبک و غیرچرب بوده که میتواند به آسانی جذب پوست شود. نوعی مرطوب کننده قوی نیز بوده که خشکی پوست را درمان میکند.

به صرفه از نظر اقتصادی: برای مثال شما برای سرخ کردن قارچ 4 قاشق روغن نباتی مصرف میکنید. اما برای سرخ کردن همان مقدار قارچ با روغن آفتابگردان، تنها 1 قاشق نیاز است.

مصرف روغن آفتابگردان چه مضراتی به دنبال دارد؟

همانطور که میدانید، زیاده روی در مصرف هر ماده ای غیرمجاز است. استفاده بیش از حد این محصول ممکن است باعث افزایش کالری و در ادامه چاقی شود. به همین دلیل سعی نمایید در حد مجاز از آن استفاده کنید.

admin
نوامبر 25, 2021