روغن کلزا ارگانیک طلای طبیعت

روغن کلزا ارگانیک طلای طبیعت، روغنی است که آن را از گیاه کلزا تهیه میکنند. مصرف آن در کشورهایی مثل فرانسه و بلژیک

بسیار رواج دارد. اما بزرگترین تولیدکننده آن کشور کانادا لقب میگیرد. این روغن خواص فوق العاده ای دارد، که در ادامه به

 برخی از آنها اشاره مینماییم.

فواید استفاده از روغن کلزا ارگانیک

ضدسرطان: ویتامین E و اسیدهای چرب تک اشباع در کنار هم رادیکال های آزاد را خنثی میکنند. با خنثی کردن آنها، خطر ابتلا به سرطان کاهش می یابد. همچنین میتوانند رشد سلول های مربوط به سرطان را کند کنند.

مفید برای سلامتی قلب: استفاده از آن باعث پایین آمدن کلسترول بد میشود. ضربان قلب را تنظیم کرده و از گرفتگی رگ ها جلوگیری میکند. با کاهش کلسترول بد، کاهش وزن نیز در انتظار خواهد بود.

تضمین کننده سلامت کبد: روغن کلزا طلای طبیعت حاوی ترکیبات ضدالتهاب است. به همین دلیل مصرف آن برای کبدچرب بسیار ضروری میباشد. این روغن اسیدچرب اشباع کمی دارد که این امر سبب میشود هیچگونه اختلالی در عملکرد کبد بوجود نیاید. در نتیجه خطرات مربوط به سیروز کبدی رفع خواهد شد.

موثر در سلامت پوست و مو: ویتامین E یک آنتی اکسیدان بسیار قوی میباشد. به همین دلیل، سلامت پوست و مو تضمین شده و عواملی مانند حساسیت و اگزما را میتواند درمان کند.

از بین بردن شوره سر: حدود 10 قاشق از روغن کلزا را با 3 قاشق درخت چای مخلوط نمایید. بعد از 10 دقیقه ماساژ، حدود نیم ساعت استراحت کنید. بعد از طی شدن این مدت زمان، با آب گرم و شامپو آبکشی نمایید.

کاهش خطر ابتلا به دیابت، رفع گرفتگی عضلات بدن، تسکین دردهای استخوانی، درمان صرع و تشنج برخی دیگر از خواص این روغن پرفایده هستند.

کاربردهای مصرف روغن کلزا

برای تهیه هر نوع غذایی میتوانید از آن استفاده کنید. در مصارفی مانند کباب، سرخ کردن، انواع کیک و شیرینی قابلیت استفاده دارد. آستانه تحمل بسیار بالایی در برابر حرارت دارد، به همین دلیل بهترین روغن برای سرخ کردن لقب میگیرد.

admin
نوامبر 27, 2021