رژیم غذایی سالم با عدس ارگانیک

در خانواده حبوبات، عدس به دانه کوچک پروتئین معروف است. در بسیاری از غذاها مانند آش، حلیم و… میتوانید این ماده مغذی را بگنجانید. یک رژیم غذایی سالم با عدس ارگانیک، مسئله ای است که هرکس میتواند آن را تجربه کند. به دلیل طعم خوبی که دارد، میتواند به راحتی جای خود را در سفره ما باز کند. برای افرادی که رژیم گیاهخواری دارند، عدس جایگزین خوبی برای گوشت است.

خواص متعدد عدس ارگانیک

درمان یبوست: افرادی که مشکل یبوست دارند، از مصرف آن غافل نشوند. اما باید توجه داشت که عدس فیبر غیرمحلول دارد پس در مصرف آن زیاده روی نشود.

کاهش کلسترول بد خون: به دلیل وجود فیبرغیر محلول، سبب کاهش کلسترول بد خون خواهد شد. کلسترول یکی از عوامل سفت شدن دیواره رگ ها میباشد.

خون ساز قوی: افرادی که از کم خونی رنج میبرند، عدس یک انتخاب عالی برایشان میباشد. عدس وظیفه دارد گلبول های قرمز خون را حفظ کرده و از بروز کم خونی جلوگیری نماید.

پیشگیری از سرطان: آنتی اکسیدان یکی از منابع بسیار مهم درون این محصول میباشد. مصرف آن باعث میشود که از بروز انواع سرطان پیشگیری شود. زیرا آنتی اکسیدان های موجود، سبب مبارزه با استرس اکسیداتیو درون بدن خواهند شد.

ترمیم سلول های مرده: عدس برای بخش هایی از بدن که آسیب دیده اند، مناسب بوده و عملیات ترمیم را سرعت میبخشد.

کاهش فشارخون بالا: افراد دارای بیماری فشارخون، میتوانند رژیم غذایی سالم با عدس داشته باشند. پتاسیم عدس با فشارخون بالا مقابله کرده و آن را پایین می آورد. جدی گرفتن بیماری فشارخون یک امر ضروریست و از درمان آن غافل نشوید.

افزایش انرژی بدن، تقویت عملکرد مغز، پیشگیری از فشارخون بالا، برخی دیگر از خواص این محصول بینظیر هستند.

 آیا میتوان عدس را جایگزین گوشت دانست؟

این محصول آهن و پروتئین بالایی دارد و آن را گوشت فقرا نامیده اند. اما تفاوتی که با گوشت قرمز دارد این است که فاقد ویتامین B12 است. بنابراین بهتر است که دو محصول باهم استفاده شوند.

admin
نوامبر 29, 2021