خواص نخود ارگانیک برای کنترل کرونا

در طب سنتی نخود پخته را غذای ریه ها می نامند. همانطور که میدانیم در بیماری کرونا، ریه آسیب اصلی را میبیند. تقویت و تسکین ریه ها، از خواص نخود ارگانیک برای کنترل کرونا است. برخی از بیماران کرونایی حتی پس از بهبودی هم، دچار ضعف بدنی میشوند این رژیم غذایی، نه تنها ضرر ندارد بلکه خواص بینظیر دیگری را نیز، به دنبال دارد. در ادامه مطلب به طور ویژه خواص نخود را بررسی میکنیم.

خواص مصرف نخود ارگانیک و عسل

این ترکیب فوق العاده، انرژی بدن را افزایش میدهد. از خستگی و سست شدن بدن جلوگیری کرده و میتواند روزی پرنشاط برایتان بسازد. برای تقویت قوای جنسی و قدرت اسپرم ها، به صورت روزانه آب نخود و عسل را حتما مصرف نمایید. مصرف این دو در کنار هم، سبب اکسیژن رسانی به مو میشود.

تسکین سرماخوردگی و سرفه های شدید

برای التیام بخشی سرفه و عفونت های ریوی، آب نخود پخته رااز دست ندهید. نخود علاوه بر تقویت سیستم ایمنی از بروز بیماری های ویروسی، پیشگیری خواهد کرد.

برخی دیگر از خواص نخود

کاهش وزن: به دلیل وجود فیبر فراوان، اشتهای کاذب از بین میرود. علاوه بر این، کالری بسیار کمی دارد.

درمان فشارخون بالا: افرادی که فشارخون بالا دارند، از مصرف نخود غافل نشوند. حاوی مقادیر بسیار بالایی از پتاسیم بوده که میتواند کاهش سطح فشارخون را به دنبال داشته باشد.

رفع یبوست: برای درمان یبوست، تغییر رژیم غذایی امری بسیار مهم است. شما باید موادغذایی فیبر بالا را در رژیم غذایی خود بگنجانید. نخود به دلیل فیبر فراوانی که دارد، روند حرکات روده را تصحیح میکند.

تضمین سلامت چشم: نخود سرشار از ویتامین A بوده که به همین دلیل سبب تقویت قدرت بینایی میشود. همچنین خطر مبتلا شدن به بیماری های مربوط به چشم مثل آب مروارید را به حداقل میرساند.

admin
دسامبر 1, 2021