گرده گل ارگانیک

یکی از فرآورده های زنبورعسل، گرده گل است. مصرف گرده گل ارگانیک، خواص بسیار زیادی برای بدن به همراه دارد. در ادامه مطلب به بررسی کامل این خواص میپردازیم.

گرده گل چیست؟

با نشستن زنبور روی گل ها، گرده به بدن آنها میچسبد. زنبورعسل، پاهای خود را مثل شانه به صورت خود مالیده و گرده را با شهد ترکیب میکند. با ترکیب آنها توده ای تشکیل میشود که آن را در پشت پاهای خود که حالتی سبدی دارد، ذخیره کرده و به کندو انتقال میدهد. از این ماده برای تغذیه زنبورهای جوان و رشد لاروها استفاده میشود. نقش بسیار مهم گرده گل در تخم ریزی ملکه و افزایش جمعیت کلنی است.

ظاهر و طعم گرده گل ارگانیک

رنگ این گرده ها به گلی که زنبور از آن تغذیه کرده، بستگی دارد. اما میتوان آن را در رنگ های متفاوتی مثل زرد، سبز، قهوه ای، نارنجی پیدا نمود. طعم گرده گل معمولا تلخ و کمی شیرین است.

خواص مهم گرده گل

درمان کم خونی: در بیماری کم خونی، تعداد گلبول های قرمز بدن کم میشود. مصرف گرده گل، گردش خون را بهبود بخشیده و تعداد گلبول های قرمز را افزایش میدهد. همچنین میتواند جذب گوارشی آهن را بالا ببرد.

تقویت کبد: کبد وظیفه پاکسازی خون را برعهده دارد. گرده گل به راحتی میتواند توانایی کبد را برای سم زدایی بدن افزایش دهد. این ماده سرشار از آنتی اکسیدان بوده که کبد را در برابر آسیب محافظت میکند.

مناسب برای افراد سالمند: اگر گرده به صورت منظم مصرف شود، میتواند قدرت جسمانی و فکری فرد را افزایش دهد. به دلیل وجود مواد معدنی فراوان، از ساییدگی مفاصل و پوکی استخوان پیشگیری میکند.

درمان تورم پروستات: مهم ترین خاصیت گرده، درمان بیماری های پروستات است. مصرف آن علاوه بر پیشگیری، برای درمان التهابات مربوط به پروستات هم مفید است.

افزایش سیستم ایمنی بدن، رفع استرس، درمان علائم یائسگی، لاغری و… برخی دیگر از خواص این محصول مفید هستند.

admin
دسامبر 4, 2021