خواص مصرف شیره انگور ارگانیک

شیره انگور ارگانیک یکی از فرآورده های پرطرفدار بوده که آن را از آب انگور تهیه میکنند. کالری آن در مقایسه با با انگور،

بالاتر بوده که همین امر باعث تامین انرژی بدن میشود.

مصرف شیره انگور ارگانیک چه خواصی را به دنبال دارد؟

رفع کم خونی: کم خونی نوعی بیماری بوده که بیشتر بین خانم های جوان رواج دارد. به دلیل وجود آهن و ویتامین B12 سطح گلبول قرمز بالا رفته و خون سازی اتفاق میفتد. یک سوم از نیاز آهن بدن را میتواند به راحتی تامین نماید.

افزایش وزن: افراد ضعیف و لاغر حتما مصرف شیره انگور را در برنامه غذایی خود بگنجانند. به دلیل وجود کالری بالا، باعث چاقی میشود. افراد چاق و دارای تحرک کم، از مصرف بی رویه آن خودداری نمایند.

رشد کودک: شیره انگور سرشار از موادمعدنی و ویتامین های متنوع است. کودکان به مواد مغذی بیشتری برای رشد نیاز داشته و به همین دلیل مصرف این محصول توصیه شده است.

جلوگیری از سرطان: آنتی اکسیدان موجود در شیره انگور میتواند با سلول های سرطانی مبارزه کند. حتی از سرطانی شدن سلول ها نیز جلوگیری خواهد کرد.

بهبود و تقویت اعصاب: شیره انگور سرشار از منیزیم بوده که این ماده برای مغز فواید بسیاری دارد. منیزیم حجم کلسیم در رگ های عصبی را متعادل کرده و آرامش اعصاب پدید آید. افرادی که به بیماری افسردگی مبتلا هستند از مصرف شیره انگور غافل نشوند.

بهترین زمان مصرف شیره انگور

فصل زمستان، بهترین موقع برای مصرف این محصول خوشمزه است. به دلیل سرمای هوا، بدن دچار ضعف میشود. اما بطور کلی، در تمام سال نیز میتوان از شیره مقوی انگور استفاده کرد.

مقدار مجاز مصرف شیره انگور

دز مصرفی شیره انگور در افراد، متفاوت است. در بزرگسالان یک تا سه قاشق غذاخوری در روز توصیه شده است. مقدار مصرفی برای کودکان یک تا سه قاشق مرباخوری بصورت روزانه میباشد. نکته قابل توجه برای افراد گرم مزاج و دیابتی عدم زیاده روی در مصرف است.

admin
دسامبر 14, 2021