عرقیات گیاهی ارگانیک

در حال حاضر استفاده و مصرف عرقیات گیاهی ارگانیک از رونق بسیاری برخوردار می باشد. این نوشیدنی ها طرفدار بسیاری داشته و خواص متعددی را نیز به دنبال دارند. انواع گوناگون و زیادی را شامل میشوند، که در ادامه به معرفی خواص برخی از آنها خواهیم پرداخت.

عرقیات گیاهی ارگانیک چگونه تولید میشوند؟

در اصل این نوع عرقیات، رایحه یا اسانس گیاهان بوده که به آن آب اضافه میشود. میتوان گفت نوعی داروی معطر است که بوی آنها سبب تحریک گیرنده های عصبی خواهد شد. این عرقیات دارای دو طبع سرد یا گرم بوده که مصرف متعادل آنها هیچگونه عوارضی را برای بدن به دنبال نخواهد داشت.  

مزیت های مصرف انواع عرقیات گیاهی ارگانیک

گلاب: بلغم را دفع کرده و میتواند لثه ها را سفت و غش، بیهوشی را از بدن دور نماید.

عرق نعنا: کاربرد بسیار معروف آن در رفع دل درد و دلپیچه میباشد. معده را تقویت کرده و اشتهای فرد را بالا میبرد. ضدتشنج و بادشکن بوده، همچنین سکسکه را رفع میکند.

عرق بیدمشک: کاملا ملین بوده که برای افراد دارای یبوست، یک انتخاب عالی محسوب میشود. سلامت قلب را تضمین کرده و ایمنی بدن را افزایش خواهد داد.

عرق بهارنارنج: درمان کننده افسردگی، بی خوابی، سکسکه، بیماری های قلبی و اعصاب میباشد.

عرق کاسنی: این عرق طبیعتی سرد داشته که میتواند تب بالا را درمان کند. کبد، کلیه و پوست بدن را تقویت کرده و عملیات تصفیه سازی خون را نیز، انجام میدهد.

عرق آویشن: طبیعت آن گرم بوده که مواردی مانند آسم، تشنج، اشتهای کم، بلغم، ترشی معده، درد بدن و… را از بین ببرد.

عرق بومادران: نیروی بدن را تقویت کرده و همچنین جهت رفع بواسیر، تب، درد قاعدگی، خواب رفتن اعضای بدن و… کاربرد بسیاری دارد.

نحوه مصرف انواع عرقیات گیاهی

عرقیاتی که برای آرامش و رفع بی خوابی هستند، بهتر است که قبل از خواب مصرف آنها انجام شود. سایر عرقیات به طور معمول قبل یا بعد از هر غذا یک استکان میل شود.

admin
دسامبر 22, 2021