عرق نعنا ارگانیک، پادشاه عرقیات

یکی از عرقیات بسیار مشهور و پرکاربرد عرق نعنا ارگانیک است. به هنگام دل درد و نفخ حتما از این معجون استفاده کرده اید. اما به جز این خاصیت، خواص بسیار دیگری را نیز به همراه خود دارد.

از خواص عرق نعنا ارگانیک چه اطلاعاتی دارید؟

تسکین درد معده: اگر معده درد شدید دارید، یک فنجان عرق نعنا میتواند درد شما را کاهش دهد. فرآیند گوارش را بهبود بخشیده و فیبر بسیار زیادی نیز خواهد داشت.

کاهش وزن و لاغری: تقریبا تمام عرقیات گیاهی خاصیت کاهش وزن را دارند. برگ نعنا دارای فیبر رژیمی بوده که میتواند حس سیری را در فرد ایجاد کند. افرادی که قصد لاغری دارند یک ربع قبل و بعد از هر وعده غذایی نصف استکان عرق نعنا میل کنند. مصرف این نوشیدنی حرارت معده را بالا برده و هضم غذا سریع تر میشود. همین امر سبب میشود که چربی سوزی در بدن افزایش پیدا کند.

تضمین سلامت دهان: درون این نوشیدنی منتول وجود دارد که خاصیت ضدمیکروبی قوی دارد. از آن همراه با الکل اتیل برای تولید انواع دهانشویه استفاده میشود.

خوابی راحت و رفع سردرد: عرق نعنا باعث کاهش استرس انسان میشود. علاوه بر آن دردهای میگرنی را نیز از بین میبرد. ذهن فرد آرامش یافته و میتواند خوابی راحت را تجربه کند.

افزایش قدرت حافظه: منتول که درون عرق نعنا وجود دارد باعث افزایش هوشیاری فرد و قدرت حافظه میشود.

موثر برای درمان زنان باردار: افراد باردار که حالت تهوع شدید دارند، از مصرف آن غافل نشوند. همچنین میتواند سوزش سردل در بارداری را متوقف کند.

متعادل سازی هورمون های زنانه: یکی از خواص مهم این معجون، متعادل سازی هورمون های زنان میباشد. عرق نعنا به عنوان محرک رحم عمل میکند که مصرف آن قاعدگی را به همراه دارد.

میزان و نحوه مصرف عرق نعنا

هیچگونه حجم و مقدار مشخصی برای مصرف آن وجود ندارد. مقدار مصرف آن در افراد به سن و جنسیت نیز، بستگی دارد. مصرف یک استکان از این نوشیدنی کافی است، اگر غلظت و بوی زیادی داشت نصف استکان مصرف شود.

مطالب بیشتر: فواید گلاب ارگانیک برای پوست

admin
دسامبر 25, 2021