تغذیه سالم در زمستان

تغذیه سالم در زمستان از آن مبحث هایی است که از اهمیت ویژه ای برخوردار است. دلیل این امر وجود انواع و اقسام بیماری ها در این فصل است. با تغذیه سالم و تقویت بدن میتوان با اینگونه بیماری ها مقابله کرد و آنها را شکست داد.

فصل زمستان از چه طبعی برخوردار است؟

طبع این فصل سرد و تر بوده که به دلیل برف و باران نیز، کمی رطوبت دارد. افراد صفراوی در این فصل از راحتی برخوردار هستند. توصیه در این فصل به مصرف غذاهای دارای انرژی میباشد. از روغن مالی نیز هرگز غافل نشوید که فواید بسیاری را به دنبال خواهد داشت.

چه نکاتی را در فصل زمستان باید رعایت نمود؟

فعالیت بدنی: در فصل سرما اکثر مردم ترجیح میدهند که در منزل بمانند. این قضیه سبب میشود تا هر ساله مقداری اضافه وزن پیدا کنند. توصیه میشود فعالیت بدنی و ورزش را از یاد نبرید.

مصرف اندازه آب: در این فصل احساس تشنگی کمتر به سراغ شما می آید. اما توجه داشته باشید که به دلیل وجود هوای خشک، مصرف اندازه آب امری ضروری است.

تغذیه سالم: در مهمانی و دورهمی های خود سعی نمایید که از غذاهای سالم و مقوی استفاده نمایید. میتوانید انواع غذاهای خوشمزه را با استفاده از مواد مغذی و پرخاصیت طبخ کنید.

مصرف مرکبات: میوه هایی مثل نارنگی، پرتقال، کیوی، لیمو و… مصرف نمایید. ویتامین C موجود درون این محصولات، سیستم ایمنی بدن را افزایش خواهند داد.

پیشنهادات زمستانه آقای سلامت به شما

  • جودوسر
  • انواع سوپ مثل سوپ کینوا، دانه چیا و…
  • چای و زنجبیل به همراه عسل
  • شلغم درمانی با عسل
  • دمنوش های زمستانه

توجه داشته باشید که با رعایت موارد بالا نیمی از سلامتی شما تضمین خواهد شد. اما متاسفانه عده ای سلامتی را در نخورده و عده ای در زیاد خوردن میدانند. لطفا در هر مورد، حد تعادل را رعایت کنید.

بیشتر بخوانید: حلواارده ارگانیک، بمب انرژیشیره خرما ارگانیک، تغذیه مناسب برای فصل سرما

admin
دسامبر 29, 2021