طرز تهیه صبحانه سریع و سالم

همه ما بر تاثیر صبحانه مقوی برای حفظ سلامت بدن آگاه هستیم. اما باتوجه به ساعات کاری زیاد و خستگی های فراوان، نمیتوان صبحانه ای تهیه نمود. اینجاست که صبحانه سریع و راحت به کمک شما خواهد آمد. با داشتن چند ماده ساده، میتوانید روز خود را خوشمزه شروع کنید.

پیشنهادات صبحانه سریع و سالم آقای سلامت برای شما

اوتمیل، رژیمی و خوشمزه: مصرف اوتمیل در رژیم های غذایی صحیح و سالم رواج بسیاری دارد. تهیه این صبحانه به مواد زیادی نیاز ندارد فقط کافیست کمی سلیقه به خرج دهید. میتوانید شکر یا دارچین نیز به آن اضافه کنید.

فرنی، سبک و سلامت: دیگر همگان با فرنی خوشمزه مادربزرگ آشنایی دارید. شیر غلیظ شده میتواند پروتئین لازم برای بدن ما را فراهم کند. ترکیب این ماده با آرد برنج شما را در طی روز سیر نگه خواهد داشت. موقع سرو آن، کمی شیره یا عسل ترکیب نمایید.

سالاد کینوا، طعمی جدید: مقداری از میوه های دلخواه خود را با یک قاشق غذاخوری کینوا ترکیب کنید. مقدار بسیار کمی عسل اضافه کرده که شیرینی طبیعی آن را فراهم کند.

حلوا ارده، یادآور بچگی: حلوا ارده لقمه شده با چای تلخ، یک صبحانه عالی و لذیذ خواهد بود. با مصرف آن میتوانید روزی شاد و سرشار از انرژی را آغاز کنید.

چرا مصرف صبحانه مقوی و البته سالم اهمیت بسیاری دارد؟

مهم ترین وعده غذایی در طول روز، صبحانه محسوب میشود. شما برای ادامه روز و انجام فعالیت های روزانه خود به انرژی زیادی نیاز دارید. علاوه بر این اشتها را کنترل کرده و قند طبیعی بدن را حفظ میکند. با خواب شبانه، قوای بدن از دست میرود که باید سوخت گیری اول صبح انجام شود. با غفلت از مصرف صبحانه، کمبود انواع ویتامین ها در انتظار شما خواهد بود. از نتایج دیگر عدم مصرف صبحانه، بداخلاقی و بی حوصلگی در طی روز میباشد.

admin
ژانویه 16, 2022